پیوند ها:

پیام هوادار

 

 

گلزنان مس

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

مدیر عامل باشگاه:امسال یکی از بهترین سالهای باشگاه مس رفسنجان از لحاظ حمایتی بود .

مصاحبه مدیر عامل باشگاه صنعت مس رفسنجان در پایان رقابتها در فصل 94-93

آقای زینلی فصل مسابقاتی لیگ دسته اول به پایان رسید ارزیابی شما از این فصل چگونه است و عملکرد تیم فوتبال مس را در لیگ دسته اول امسال چگونه بود ؟

در ابتدا عرض تبریک دارم خدمت تمامی هموطنان عزیز خصوصاً جامعه بزرگ ورزش مبعث پیامبر مهربانی ها را و عرض پوزش از هواداران و دوستداران تیم مس رفسنجان بخاطر اینکه نتوانستیم با صعود به لیگ برتر موجبات شادی مضاعف را برای آنها بوجود آوریم.

فصل بسیار سخت و فرسایشی را پشت سر گذاشتیم .سخت بودن این فصل به این دلیل بود که در این فصل از 12 تیم حاضر در گروه ب مسابقات با توجه به مصوبه سازمان لیگ آزادگان و فدراسیون فوتبال مبنی بر کاهش تعداد تیمها به منظور انجام مسابقات در یک گروه 5/3 تیم از هر گروه به دسته پایین تر سقوط می کرد یعنی حدوداً  یک چهارم تیمها ، که در نوع خود بی نظیر بود و این امر فشار مضاعفی بر تیمها وارد می نمود و دلیل فرسایشی بودن آن نیز تعطیلات طولانی مسابقات بود که در مجموع دو مرحله نزدیک به 70 روز مسابقات تعطیل شد که آن هم خاطر هماهنگ نمودن تیمهای لیگ دسته اول با لیگ برتر در مرحله پلی آف مسابقات بود. که در مجموع ضربه سختی به تیمهایی که دارای برنامه بودند وارد نمود ولی در هر صورت علی رغم اینکه گروه ب مسابقات به نظر بسیاری از کارشناسان سخت تر از گروه الف بود ، مسابقات با انجام دیدار پلی آف به پایان رسید.

در ابتدا خدا را شاکریم که در  این فصل تیم فوتبال مس رفسنجان در حضور تیمهای بسیار خوبی همچون نفت آبادان ، پارسه تهران ، سیاهجامگان  مشهد ، پاس همدان ، داماش گیلان که بعضاً یا سابقه حضور در لیگ برتر را داشته یا همواره در لیگ دسته اول مدعی بوده اند ، با دعای خیر مردم ، حمایت مسوولان و تلاش بازیکنان توانست با اقتدار تا پایان فصل همواره جزو دو تیم بالای جدول باشد و چه بسا اگر اشتباهات تأثیر گذار داوری در چندین مسابقه تیم مس رفسنجان با حریفانش به ضرر این تیم رقم نمی خورد . تیم مس رفسنجان با اختلافی فاحش نسبت به تیم خوب سیاهجامگان و سایر تیمها به طور مستقیم به لیگ برتر صعود می کرد .در هر حال باید پذیرفت که اشتباهات داوری نیز جزئی از فوتبال است ولی آنچه بر همگان روشن می باشد این است که تیم مس رفسنجان امسال یکی از بهترین سالهای فوتبالی خودش را سپری کرد و بی شک این مهم در سایه برنامه ریزی ، کار بی وقفه کادر فنی و بازیکنان و از همه مهم تر حمایت مدیران شهرستان و مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران و اهتمام جدی این عزیزان به ورزش فوتبال بوده است.

برای نخستین بار در طول سالهای متمادی که مس رفسنجان در لیک دسته اول کشور حضور داشت تیم مس رفسنجان با اقتدار کامل تا قبل از هفته های پایانی در صدر جدول قرار داشت و کناره گیری اتکا گلستان باعث شد در هفته های پایانی ما بازی نداشته باشیم در پایان فصل موفق به کسب مقام دوم و صعود به پلی آف شد. این مهم در حالی اتفاق افتاد که برای نخستین بار در تاریخ لیگ دسته اول کشور دو تیم از یک استان به پلی آف راه پیدا می کردند که این خود نشان از برنا مه ی مدون کمیته راهبری شرکت ملی صنایع مس ایران و اهتمام جدی مدیران مس به ورزش فوتبال را دارد و رشد فوتبال در استان کرمان دارد که مسئولیت  مدیران استان را سنگین تر می کند.

در هر صورت حضور 2 تیم مس رفسنجان ، مس کرمان در پلی آف خاطرات سالیان نه چندان دور رقابت دو قطب فوتبال استان کرمان را در اذهان زنده نمود.

پلی آف مسی ها را چگونه دیدید؟

ببینید اکثر کارشناسان فوتبال معتقدند  اگر تیم مس رفسنجان قدری خوش شانس بود و اشتباهات تأثیر گذار گریبان این تیم را نمی گرفت بعنوان تیم اول با اقتدار کامل به لیگ برتر صعود می کرد ولی تساوی مس رفسنجان در دیدار پایانی  با پارسه باعث شد که سیاهجامگان مستقیم به لیگ برتر صعود کند هر چند که ما نیز حداقل می بایست در بازی با پارسه با اختلاف 3 گل پیروز می شدیم تا مستقیم صعود کنیم که متأسفانه بازی مساوی شد و ما به پلی آف رفتیم و از گروه الف مسابقات تیم مس کرمان که در نیم  فصل دوم با 8 بازیکن جدید و تغییرات اساسی در کادر فنی و مدیریتی باشگاه تیمی کاملاً متحول شده بود ، نیز  موفق شده به پلی آف صعود کند ، برخورد کردیم و تیم مس کرمان تیمی قابل احترام بود ، سابقه بازی در لیگ برتر ، لیگ قهرمانان آسیا را با خود به یدک می کشید و در هر صورت از همه مهمتر دربی استان محسوب می شد و در دیدار رفت که به قید قرعه مس رفسنجان میزبان مس کرمان بود ، تیم مس رفسنجان متأسفانه نتوانست فوتبال همیشگی خود را به نمایش بگذاردو بازی علی رغم تلاش بازیکنان مس رفسنجان به تساوی بدون گل رسید  در دیدار برگشت نیز با وجود شایستگی و فوتبال خوبی که تیم مس رفسنجان ارائه داد متأسفانه بعلت عدم استفاده از موقعیت های متعدد گل و یک اشتباه در خط دفاعی ، تیم مس رفسنجان با یک گل مغلوب مس کرمان شد و تیم مس کرمان راهی مرحله بعدی مسابقات گردید که امید واریم این تیم بتواند نماینده شایسته ای برای استان کرمان در مرحله بعدی باشد و به لیگ برتر صعود کند و در این راستا هم باید به تیم مس کمک کنند.

 چه عواملی را دلایل ناکامی مس رفسنجان در این دو بازی می دانید ؟

در هر صورت باخت را نمی توان توجیه کرد ولی عواملی در این باخت تأثیر داشت بعنوان مثال در بازی رفت کیفیت نامناسب زمین تختی رفسنجان بی شک بر کار تیم مس رفسنجان که فوتبال بازی می کرد تأثیر گذار بود. و آسیب دیدگی دو بازیکن تیم رسول سروش نیا و علی اسکندریان نیز می توانست مقداری دست مربی تیم را ببندند. ولی به نظر من از همه مهمتر استرس مسابقه پلی آف نگذاشت بازی خوبی را در رفسنجان شاهد باشیم.

در دیدار برگشت تیم 2 بازیکن اصلی خودش را در دفاع ( علی جراح کار و پیمان شیرزادی ) که در اکثر بازیهای بازیهای تیم از بازیکنان کلیدی و تأثیرگذار تیم بودند را در اختیار نداشتیم و همچنین مصدومیت 2 بازیکن دیگر تیم نیز ترکیب تیم را تغییر داد ولی انصافاً بچه ها در کرمان در زمین هموار استادیوم شهید باهنر بازی خوبی به نمایش گذاشتندو در طول 90 دقیقه بازی بسیار بهتر ازتیم  مس کرمان ظاهر شدند و مردم فوتبال خوبی را از تیم مس رفسنجان شاهد بودند ولی برخلاف روند بازی متأسفانه با اشتباه خط دفاعی تیم ، بازیکنان مس کرمان از تک موقعیت بدست آمده به آنها به خوبی استفاده کردند هرچند که به نظر من گل تیم مس کرمان نیز با اشتباه کمک داور بازی در موقعیت آفساید به دست آمد   و تیم مس رفسنجان با همین گل از گردونه مسابقات حذف شد ولی باید باور داشت که با این باخت دنیا به پایان نرسیده و باید با درس گرفتن از اشتباهات ، تیمی بهتر برای سال آینده برای صعود به لیگ برتر بست.

چرا کادر فنی در این بازی مانند سایر مسابقات از ابتدا از امین متوسل زاده استفاده نکرد و یا حتی علی علیزاده را دقایق پایانی به زمین مسابقه فرستاد ؟

قاعدتاً در خصوص این سوال می بایست کادر فنی پاسخگو باشد ولی خدمت شما عرض کنم امین متوسل زاده از بازی دور رفت که دچار مصدومیت شدید از ناحیه مچ پا شده بود در طول هفته نتوانست بعلت آسیب دیدگی در تمرینات حضور یابد وحتی تا روز قبل از مسابقه نیز حضور وی در هاله ای از ابهام بود که با تلاش کادر پزشکی به ترکیب 18 نفره رسید و با توجه به مصدومیت ، وینگو در اواخر بازی وی را وارد زمین نمود.

در خصوص آقای علی علیزاده نیز می بایست  این نکته را متذکر شوم علی در قبل از بازی با پارسه از ناحیه انگشت پا دچار شکستگی شد و تنها بعلت تعصبی که نسبت به تیم داشت با انگشت شکسته در این بازیها به تشخیص مربی حضور پیدا کرد و دلیل دیگر اینکه با توجه به روند بازی قاعدتاً مربی به فکر وقت اضافه بود و اگر خودمان اشتباه نمی کردیم روند عادی بازی حاکی از آن بود که اگر بازی یک روز نیز طول می کشید تیم مس کرمان گل بزن به ما نبود.

حمایت مسوولان شهرستان و مدیران مس در فصل جاری از باشگاه مس رفسنجان چگونه بود ؟

بدون اغراق باید عرض کنم امسال یکی از بهترین سالهای باشگاه مس رفسنجان از لحاظ حمایتی بود . در سطح شهرستان حمایت امام جمعه محترم  حاج آقای رمضانی پور ،نماینده محترم مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی آقای دکتر آذین، معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان رفسنجان آقای مهندس ملانوری ، اعضای هیئت امناء باشگاه ،شورای  تأمین وسایر مدیران اجرایی و انتظامی و علی الخصوص معاونت سیاسی فرمانداری جناب آقای دکتر ارسلان  بی نظیر بود و در خصوص شرکت مس نیز علی رغم کاهش بودجه باشگاه و مشکلات متعدد شرکت مس با نگاه ویژه مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران جناب آقای مهندس مراد علی زاده و اعضای کمیته راهبری ورزش آقایان مهندس دلاوری ، مهندس خاقانی ، مهندس هادوی ، مهندس نظری ، مهندس موسوی و حمایت های روحی و روانی و مالی  و انجام بموقع تعهدات باشگاه فصل خوبی را پشت سر گذاشت که بنوبه خود از همه این عزیزان  تقدیر و تشکر می نمایم.

عملکرد کادر فنی و بازیکنان تیم را در این فصل چگونه ارزیابی می کنید ؟

 در این شکی نیست که تیمی که با اقتدار به پلی آف لیگ دسته اول ، آن هم در لیگی که دارای هزاران حاشیه است و در پایان آن  4 سقوط می کند و با وجود تمامی مدعیان صعود ،رسیده  بی شک کادر فنی و بازیکنان عملکرد خوبی را داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

تیم مس رفسنجان در نیم فصل اول با اقتدار قهرمان شد . در این نیم فصل متأسفانه مهمترین ضربه ای که به تیم مس رفسنجان وارد شد بحث محرومیت 3 بازیکن این تیم که مشکل خدمتی داشتند ، بود و از همه تأثیرگذارتر محرومیت بهترین و گل زن ترین بازیکن لیگ تا هفته هفتم مسابقات آقای سجاد حیدری بود که متأسفانه در نیم فصل هم نتوانستیم جایگزین شایسته ای برای آن پیدا کنیم.

کارنامه وینگو برای همگان روشن است و در اینجا در خصوص عملکرد وینگو بگوویچ می بایست به این نکته اشاره نمود که پس از چند سال سخت برای تیم مس رفسنجان ، وینگو در دو فصل اخیر هدایت تیم مس را بعهده گرفت که در فصل گذشته توانست تیم را به جایگاه پنجم برساند و امسال نیز تیم را به پلی آف لیگ دسته اول رساند و جدا از اشتباهات داوری شاید اگر در بعضی از دیدارها بازیکنان اشتباهات فردی نداشتند  الان وی بعنوان مربی تیم صعود کننده به لیگ برتر بود . و در مجموع باشگاه از عملکرد وی راضی می باشد البته این موفقیت ها تنها متعلق به وینگو نیست بلکه کادر فنی تیم  آقایان امیرپناهی ، امیری ، اسلاو  و سایر اعضای کادر فنی و پزشکی و تدارکاتی تیم نیز در این موفقیت ها نقش داشته اند  . در اینجا جای دارد تشکر ویژه ای نیز از آقای اکبر زبردست مدیر فنی تیم و معاونین باشگاه آقایان اسماعیلی و هادوی و کمیته فنی که در راستای موفقیت های باشگاه ، تلاش زیادی انجام دادند را داشته باشم .

در خصوص عملکرد بازیکنان نیز بجز چند بازیکن که نتوانستند در حد انتظار ظاهر شوند بقیه بازیکنان عملکرد خوب و قابل قبولی داشتند.

چرا باشگاه مس رفسنجان در نیم فصل مسابقات همانند باشگاه مس کرمان تعداد زیادی بازیکن جذب نکرد ؟

عملکرد تیم مس رفسنجان و کسب مقام قهرمانی نیم فصل نشان از حضور بازیکنان خوب و با انگیزه در تیم داشت و تیم تنها در رده سنی بزرگسالان لیست ما دارای سه جای خالی بود و همانطور که مستحضر می باشید در نیم فصل معمولاً بازیکن خوب پیدا نمی شود و می بایست با باشگاه های مختلف برای جذب بازیکن وارد مذاکره شد . بعنوان مثال باشگاه خواهان جذب یکی از بازیکنان تیم پارسه تهران بود که نامه نگاری برای جذب این بازیکن انجام شد و آن باشگاه برای صدور رضایت نامه  بازیکن مبلغ پانصد میلیون تومان پول رضایت نامه درخواست کرد که در توان باشگاه نبود و در یک مورد دیگر نیز ، خواهان جذب یک بازیکن تیم پاس همدان و یک بازیکن تیم شهرداری تبریز بودیم که با توجه به همگروهی باشگاه های فوق الذکر ، این بازیکنان را به تیم مس رفسنجان ندادند.

حمایت مردم در فصل جاری از باشگاه چگونه بود ؟

در این فصل حمایت مردم و هواداران و اصحاب رسانه و مطبوعات از تیم مس رفسنجان کم نظیر و حتی به جرأت می توان گفت بی نظیر بود و هواداران ما را شرمنده خودشان نمودند و صحنه هایی در استادیوم در حمایت از تیم مس رفسنجان خلق شد که در فوتبال رفسنجان بی نظیر بود که جای دارد در اینجا ضمن خسته نباشید به همه هواداران و مردم  رفسنجان از درگاه احدیت برای همگان آرزوی سلامتی و تندرستی نمایم و شرمنده این همه حمایت شدیم که نتوانستیم در پایان با صعود به لیگ برتر دل هواداران سرزمین فاتحان اروند را شاد کنیم .

در تمامی بازیهای مس رفسنجان خصوصاً دو بازی آخر لیگ و مرحله پلی آف چه در رفسنجان و چه در کرمان هواداران تیم را تنها نگذاشتند و حضور بیش از پنج هزار تماشاگر در بازیهای پایانی قاعدتاً وظیفه باشگاه و مسوولان شهرستان را برای فصل آتی سنگین تر می نماید و امید به آن داریم در فصل جاری با فراهم آمدن امکانات و با حمایت مدیران مس و مسوولان و تلاش بازیکنان بتوانیم کار ناتمام باشگاه را تمام و تیم به لیگ برتر صعود کند.

باشگاه مس رفسنجان در بازی پلی آف تمثال سرداران شهید استان کرمان را بر روی لباسهای خود حک کرده بود در اینخصوص توضیح می دهید ؟

یکی از وظایف ذاتی باشگاه که متأسفانه در بسیاری از باشگاه ها فراموش شده بحث فرهنگی می باشد .ابتداً  می بایست متذکر شوم که زنده نگه داشتن نام شهدا به هر نحو وظیفه و رسالتی بود که باشگاه مس رفسنجان در پاسداشت کسانی که آزادی و امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی را مرهون آنها می باشیم انجام داده و با توجه به اینکه این بازی ، دربی استان بود  وظیفه خود دانستیم نامی از سرداران شهید استان در این مسابقه برده شود و به این منظور تمثال تنی چند از صدها سردار شهید استان در شهرستانهای کرمان ، رفسنجان ، سیرجان ، بافت ، کهنوج ، بم و جیرفت و زرند را انتخاب و لباس بازیکنان را با آن مزین نمودیم. در خصوص فعالیت های فرهنگی باشگاه مس رفسنجان همواره در این خصوص پیشتاز بوده و همواره سعی نموده وظیفه خود را در این بخش به خوبی انجام دهد و کسب عنوان نخست باشگاه های فرهنگی در بین تمامی باشگاه های ایران در آخرین سالی که فدراسیون فوتبال در اینخصوص اقدام نمود گواه این مهم می باشد که در اینجا جای دارد از مدیران روابط عمومی و مدیر امور فرهنگی و پرسنل این بخش و مدیریت سایت باشگاه به واسطه فعالیت هایشان تشکر نمایم.

عملکرد سایر تیمهای پایه باشگاه را در این فصل چگونه دیدید؟

در خصوص تیمهای پایه ابتداً می بایست متذکر شوم تنها شهرستانی در فوتبال کشور هستیم که تمام تیمهای رده سنی آن در لیگ برتر و لیگ دسته اول حضور دارند و در رده سنی جوانان و امید نیز بیش از 90 درصد بازیکنان بومی شهرستان هستند هرچند در پایان مسابقات جایگاه خوبی در مسابقات لیگ های برتر رده سنی کسب نکردیم و تیم جوانان و نونهالان به لیگ دسته اول سقوط کرد ولی اگر خواهان آن باشیم که در آینده بازیکنان رفسنجانی را در تیمهای بزرگسالان کشور ببینیم می بایست با برنامه ریزی مدون تر و بها دادن به بچه های رفسنجان در راستای ارتقاء آنها گام برداشت.

و انشاءا... با وجود آکادمی فوتبال و وجود سایر تیمهای باشگاه در رده های سنی آینده خوبی را می توان برای فوتبال رفسنجان متصور بود.

در خصوص تیم وزنه برداری نیز کسب مقامهای رنگارنگ آسیایی و بین المللی توسط وزنه برداران باشگاه آقایان منصور پورمیرزایی و مهدی اکبری و اکبر غفوری باعث شادی دل ایرانیان خصوصاً همشهریان عزیز شدند.

تیم فوتسال بانوان نیز که در لیگ دسته اول کشور حضور داشتند با انجام بازیهای خوب در پایان موفق به مقام سوم گروه خود شد.

مسابقات تیم فوتسال آقایان نیز در حال برگزاری است که تیم خوب ، جوان مس رفسنجان در حال حاضر با شایستگی در صدر جدول مسابقات در لیگ دسته دوم حضور دارد که انشاء ا... با تلاش کادر فنی و بازیکنان به لیگ دسته اول صعود خواهد نمود.

سخن پایانی

در پایان وظیفه خود می دانم از مدیران شهرستان و مدیران شرکت ملی صنایع مس ، پرسنل و کارکنان و کارگران زحمتکش مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و تمامی هواداران و همکاران عزیزم در باشگاه مس و مربیان و سرپرستان تمامی تیمها  اصحاب رسانه و مطبوعات تقدیر و تشکر نموده و امید آن داریم با یاری خداوند منان و حمایت بیش از پیش مدیران مس در فصل آتی شاهد حضور تیم مس رفسنجان در لیگ برتر باشیم.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید