پیوند ها:

پیام هوادار

 

 

 

گلزنان مس

بازیکنان گل
حمید گلزاری        13
مهرداد رضایی 5
محسن آذرباد 5
مهرداد آوخ 5
علی پورمحمد 5
عیسی پرتو 4
محمد پورمحمد 3
فرشید پاداش 3
بهروز افشار 2
محسن طرحانی 2
وحید فارغ 1
سید محمد مهری 1
حجت اسلامی 1
فرزاد محمدی-بازیکن نیم فصل اول 4

مس رفسنجان برترین تیم لیگ دسته اول

به گزارش " ورزش سه " با توجه به رقابت نزدیک و فاصله کم تیم های مدعی در گروه الف شش تیم بخت صدرنشینی دارند. هم اکنون استقلال اهواز با 17 امتیاز صدرنشین گروه الف است و تیم های فولاد نوین اهواز و نساجی مازندران با 15 و ایران جوان ، نیروی زمینی و گیتی پسند با 14 در تعقیب استقلال هستند. اگر داریوش یزدی و استقلال اهواز نتواند برابر آلومینیوم و مجید نامجومطلق به برتری برسند ، صدر جدول را از دست خواهند داد. رقابت در نیمه دوم جدول هم نزدیک است و پنج تیم هفتم تا یازدهم در صورت باخت به قعر جدول سقوط می کنند تا با تربیت نوین ؛ زنگ تفریح این گروه همسایه شوند.

در گروه ب به غیر از تیم مس رفسنجان که با 21 امتیاز صدرنشین گروه است و فعلاً خطری تهدیدش نمی کند و تیم اتکای گلستان که با 2 امتیاز در قعر جدول دست و پا می زند و شانسی برای فرار از بحران خود ساخته ندارد ، سایر تیم ها برای ارتقا در جدول شانس برابری دارند. در نیمه اول جدول پنج تیم : سیاه جامگان با 17 ، نفت آبادان و پاس همدان با 15 و داماش گیلان و پارسه تهران با 13 امتیاز در رده دوم تا ششم قرار دارند و شانس نشستن در رده دوم تا ششم را دارند. پنج تیم شهرداری تبریز و راهیان با 10 ، فولاد یزد با 9 و گل گهر و شهرداری بندرعباس که با 8 امتیاز در نیمه دوم جدول قرار دارند هم در صورت برد برد جایگاهشان تغییر می کند.

گروه الف

استقلال اهواز - آلومینیوم هرمزگان
دوئل استقلالی ها
جذابیت و اتفاق ویژه رویارویی دو تیم استقلال و آلومینیوم فارغ از هر نتیجه ایی حضور داریوش یزدی ؛ مدافع و مجید نامجومطلق ؛ هافبک اسبق استقلال روی نیمکت دو تیم است. وضع این روزها بهتر از آلومینیوم است. آبی های اهوازی صدرنشین گروه هستند در حالیکه آلومینیوم در میان تیم های ته جدولی است. با توجه به شرایط جدول هر تیمی که در این دیدار بازنده شود موقعیتش در جدول به مخاطره می افتد و به همین دلیل هیچ کدام از دو تیم دوست ندارند در این بازی حساس  بازنده شوند. استقلال در 5 بازی قبلی خود که میزبان بوده به هیچ تیمی نباخته است. 4 برد و یک مساوی کارنامه این تیم در 5 بازی های خانگی است.

مس کرمان -  فولاد نوین اهواز
فولاد در پی اولین برد؟
مس کرمان بر خلاف برادر رفسنجانی اش که در گروه ب صدرنشین است با 10 امتیاز در رده هشتم گروه الف قرار دارد. این تیم از 5 بازی بیرون از خانه 2 امتیاز گرفته و از 4 بازی خانگی  8 امتیاز کسب کرده است. هر چقدر مس در بازی های خانگی سختکوش و نباز بوده در مقابل تیم فولاد در بازی های بیرون از خانه زور بردن نداشته است. اهوازی ها در 5 بازی بیرون از خانه خود سه بار با میزبان به تساوی رسیدند و دو بار هم مغلوب میزبان خود شده اند. با چنین عملکردی بعید به نظر می رسد فولادی ها بتوانند در کرمان اولین برد بیرون از خانه خود و اولین باخت خانگی مس را رقم بزنند.

تربیت نوین یزد - نساجی مازندران
جدال نادر با شاگردش
تربیت نوین یزد که با نام شهید قندی یکبار تجربه صعود به لیگ برتر در کارنامه اش دیده می شود ، تیم بدون برد گروه الف است. بیشترین گل خورده ، کمترین گل زده و کمترین امتیاز و همه آمار منفی متعلق به این تیم یزدی است. تربیت در ایستگاه دهم باید برابر نساجی قرار بگیرد. تیمی که این روزها از آمادگی خوبی برخوردار است و برای رسیدن به صدر جدول و قهرمانی نیم فصل بی تابی می کند.  نادر دست نشان ؛ سرمربی نساجی که سابق بر این سرمربی شهید قندی بود در این دیدار برابر هافبک میانی سابقش در شهید قندی قرار می گیرد. محمد (اصغر) سادات زاده که تیمش فانوس دار گروه است روزی سخت برابر استادش خواهد داشت.

گیتی‌پسند اصفهان - فجرسپاسی شیراز
فجر به دنبال شش تایی  شدن
در حال حاضر دو تیم در جدول چهار امتیاز و چهار پله اختلاف دارند. گیتی پسند 14 با امتیاز در رده ششم و فجر سپاسی با 10 امتیاز در رده دهم جای دارند. هر دو تیم به دنبال ارتقا در جدول هستند و از همین رو نتیجه این بازی برای آنها اهمیت زیادی دارد. فجر سپاسی هفته گذشته در حالیکه 10 نفره شده و 1-0 از تربیت نوین عقب بود ولی در پایان بازی 1-3 به پیروزی رسید و با این برد زردهای شیرازی به خودباوری رسیده و برای رویارویی با گیتی روحیه ایی مضاعف دارند و در تلاش هستند تا با پیروزی در این دیدار به امتیاز 13 برسند.گیتی پسند که هفته قبل  برابر استقلال اهواز مغلوب شده بودند دوست ندارند در این دیدار هم بازنده شوند.

نیروی زمینی تهران – ایران جوان بوشهر
جدال صدرنشینی
نیروی زمینی و ایران جوان در حالی به مصاف هم می روند که هر دو 14 امتیازی هستند و شانس صعود به صدر جدول را دارند. نیروی زمینی تا هفته قبل صدرنشین و تنها تیم بدون شکست گروه الف بود. این تیم تلاش می کند تا مجدداً صدر جدول را به دست آورد و به همین منظور طی هفته گذشته تمرینات متنوعی را انجام داده و قصد دارد با چهره ایی هجومی برابر ایرن جوان بازی کند. البته نباید فراموش کرد که ایران جوان به رغم مشکلات مالی ، تیم سختکوشی است و به آسانی امتیاز نمی دهد. تیم برنده این مسابقه  شانس زیادی برای صدرنشینی دارد.

نفت و گاز گچساران - شهرداری اردبیل
چمنیان در نفت و گاز چه نقشی دارد؟
تیم نفت و گاز در 9 بازی خود 2 برد داشته است ولی بااینحال عباس چمنیان ؛ سرمربی مشهدی این تیم به دلیل شناخت اندک مدیران نفت و گاز از فوتبال از حاشیه امنیت خوبی در این تیم برخوردار است. اولین برد این تیم در گچساران و در هفته اول برابر تیم مس بوده و دومین پیروزی نفت و گاز هم در هفته چهارم برابر تربیت نوین به دست آمده است. این تیم در پنج هفته گذشته طعم برد را نچشیده است و در تمامی این هفته ها عباس چمنیان زمین و زمان را مقصر دانسته به غیر از توانایی های فنی خودش و ظاهراً کسی هم نیست از او در باره ناکامی تیم بپرسد؟ باید دید نفت و گاز می تواند در مصاف با تیم شهرداری که دینورزاده را هم از دست داده است سومین بردش را تجربه کند؟

***گروه ب

مس رفسنجان – اتکای گلستان
بازی سخت سیدصالحی
همشهری های عادل فردوسی پور بر خلاف تصور فوتبالی ها در این فصل شگفتی ساز شده و صدرنشین بلامنازع گروه ب هستند. این تیم در ایستگاه دهم میهمان تیم قعرنشین اتکای گلستان است. طی نه هفته گذشته این تیم برترین بوده است. بیشترین برد ، بیشترین امتیاز ، بیشترین گل زده (بعد از نفت) و کمترین گل خورده را متعلق به این تیم است  و البته مس تنها تیم بدون باخت گروه هم محسوب می شود. عملکرد تیم اتکا 180 درجه با مس متقاوت است. اتکا تنها تیم بدون برد گروه است ، بیشترین باخت ، بیشترین گل خورده و کمترین امتیاز را دارد. سید حسین سید صالحی که هفته گذشته سکاندار هدایت اتکا شده است تحقیقاً کار دشواری در اتکا خواهد داشت و در صورت حفظ این تیم در دسته اول شایسته هر تقدیری خواهد بود.

راهیان کرمانشاه - صنعت نفت آبادان
دومین بازی سخت جهان
تیم های راهیان و نفت در دیدارهای گذشته خود به صورت یک در میان یا میزبان بودند و یا میهمان و این اولین بار است که راهیان دو بازی متوالی میزبان می شود. دو تیم هفته قبل برابر مهمانان خود متوقف شدند. راهیان با مس رفسنجان به تساوی 1-1 رسید و نفت هم برابر داماش 2-2 متوقف شد. جهانبخش جعفری ؛ مربی جوان و آینده داری که هفته قبل یک روز پس از دریافت حکم مربیگری راهیان با این تیم برابر مس و بگوویچ قرار گرفت و یک امتیاز از تیم صدرنشین گرفت و نکته جالب این است که جهان  در دومین بازی هم به مصاف یک تیم قدرتمند با یک مربی خارجی می رود. جهانبخش اگر در مقابل نفت آبادان و مربی پرتغالی اش نتیجه دلخواه را بگیرد ، راهیان می تواند به انتخاب این مربی به خود ببالد. راهیان آخرین بار در هفته پنجم و در مصاف با شهرداری بندرعباس به پیروزی رسید. این تیم در سه هفته گذشته سه تساوی کسب کرده است. آخرین باخت تیم نفت هم در هفته چهارم برابر تیم شهرداری تبریز ثبت شده است. نفتی ها در دو بازی قبلی مساوی کرده و تاکنون نتوانسته میزبانانش را مغلوب کند.

سیاه‌‌جامگان مشهد - گل‌گهر سیرجان
بازی سخت گل گهر
سیاه جامگان در هفته نهم و بر خلاف انتظار در بازی با فولاد یزد مغلوب شد و با این باخت فاصله 3 امتیازی اش با تیم مس 4 امتیاز شد و از سویی با توجه به برد پاس ، فاصله 5 امتیازی اش با پاس به 2 امتیاز کاهش یافت. با این اوصاف اگر سیاه جامگان در مصاف با گل گهر نتواند امتیاز کامل را کسبب کند ، جایگاه دومش را هم از دست می دهد. تیم گل گهر تاکنون یک برد داشته که در هفته سوم و در مصاف با راهیان در کرمانشاه بوده است. این تیم به همراه شهرداری بندر عباس با 5 تساوی رکورد دار تساوی در گروه ب است و در حال حاضر با 8 امتیاز از 9 بازی در رده دهم جدول قرار دارد. گل گهر برای اینکه از ته جدول کنده شود چاره ایی جز شکست دادن حریف مشهدی ندارد و طبعاً کسب چنین نتیجه ایی آنهم برای تیمی که فقط یک برد دارد و استاد مساوی کردن است کار سختی خواهد بود.

شهرداری بندرعباس - داماش گیلان
اولین ؟
شهرداری در پایان هفته نهم یک برد ، 5 تساوی و3 باخت در کارنامه اش ثبت کرده است. تنها برد شهرداری در هفته هشتم برابر فولاد یزد به دست آمد. شهرداری در دهمین بازی فصل میزبان تیم رشتی داماش است که در رده پنجم قرار دارد و در تلاش است تا به صدر جدول صعود کند. داماش از دسته تیم هایی است که فراز و نشیب زیادی در آن دیده می شود. این تیم که مدام بین لیگ برتر و لیگ دسته اول بالا پایین می شود ، در این فصل بازی هایش فراز و نشیب زیادی داشته تا جاییکه یک روز در حد واندازه های تیم های لیگ برتر بازی می کند و  روز دیگر کمتر از حد و اندازه واقعی اش ظاهر می شود. داماش تاکنون سه برد کسب کرده است. این تیم هفته اول برابر شهرداری تبریز ، هفته چهارم برابر راهیان و هفته پنجم برابر تیم ته جدولی اتکا به پیروزی رسید. داماش چهار هفته است که بردی نداشته است.

پاس همدان - پارسه تهران
پارسه به دنبال چهارمین برد
پاس در ابتدای فصل و در همان هفته های آغازین شروع طوفانی و خیره کننده ایی داشت. سه برد متوالی و کسب 9 امتیاز در همان باعث شد تا همه پاس را به چشم مدعی ببیند. در هفته چهارم پاس در مشهد مغلوب سیاه جامگان شد و پس از آن ناکامی های این تیم شروع و پاس وارد بحران شد تا جاییکه صحبت از اخراج داود مهابادی سر زبان ها افتاد. در هفته نهم پاس با پیروزی برابر تیم ته جدولی اتکا از بحران خارج شد تا مهابادی و شاگردانش بدون دغدغه و با آرامش به مصاف پارسه بروند. تیمی که پس از کناره گیری بهمن عابدینی در هفته چهارم بدون مربی به کارش ادامه می دهد و هنوز نتوانسته مربی مورد نظرش را پیدا کند. پارسه که هفته قبل برابر شهرداری تبریز سومین برد خود را به دست آورد آیا می تواند در این بازی تعداد بردهایش را با پاس مساوی می کند؟

شهرداری تبریز - فولاد یزد

مربیان دو تیم شهرداری و فولاد به رغم نتایج ضعیفی که گرفته اند و در حالیکه به پایان نیم فصل اول نزدیک می شویم همچنان امیدوار هستند تیم شان از قعر گروه نجات یابد. شهرداری هفته قبل برابر تیم پارسه تهران که چند هفته ایی است مربی ندارد مغلوب شد ولی فولاد تیم رده دومی سیاه جامگان را شکست داد. با این حال پاشازاده مربی ای نیست که زود پا پس بکشد و باید انتظار یک بازی زیبا را داشته باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید