پیوند ها:

پیام هوادار

 

 

 

گلزنان مس

بازیکنان گل
حمید گلزاری        13
مهرداد رضایی 5
محسن آذرباد 5
مهرداد آوخ 5
علی پورمحمد 4
عیسی پرتو 4
محمد پورمحمد 3
فرشید پاداش 3
بهروز افشار 2
محسن طرحانی 2
وحید فارغ 1
سید محمد مهری 1
حجت اسلامی 1
فرزاد محمدی-بازیکن نیم فصل اول 4

گفتگوی مدیرعامل باشگاه با روزنامه کرمان امروز


علی زینلی، مدیر عامل باشگاه فرهنگی و ورزشی صنعت مس رفسنجان در گفتگو با کرمان امروز :
به قلم امید سلاجقه
علی زینلی 43 ساله، متولد شهر رفسنجان و فارغ التحصیل رشته ی تاریخ است که فعالیت های ورزشی خود را در رشته های کاراته و فوتبال از سنین نوجوانی آغاز کرد و در کاراته مقام قهرمانی استان را نیز به دست آورد، اما به دلیل شرایط خاص آن روزها و جنگ تحمیلی ترجیح داد تا در جبهه های نبرد حق علیه باطل به دفاع از خاک عزیز ایران بپردازد.
وی در تیم های فوتبال بنیاد شهید رفسنجان، داشت و برداشت، الماس کویر و شهرداری کمال آباد توپ زده است و از همان زمان با سرپرستی همین تیم ها گام های اولیه مدیریتی خود را برداشت و سپس مدیرعاملی باشگاه الماس کویر رفسنجان در لیگ های استانی را تجربه کرد و از سال 84 با دعوت حاج حمید نیک نفس، مدیرعامل مس رفسنجان شد که پس از آن این تیم را به باشگاه تبدیل کرد و با خرید امتیاز تیم کارون خرمشهر در دسته دوم کشور به لیگ دسته اول صعود کردند و این موفقیت ها همچنان ادامه دارد.
اشاره:
در ابتدای فصل جدید رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور و در آغازین روزهای مدیریت فتح ا... نژاد زمانی در باشگاه صنعت مس کرمان، وی در اقدامی جالب و تماشاگر پسند تصمیم گرفت تا قرداد وینگوبگوویچ کروات را باطل نموده و اکبر میثاقیان کارنامه دار را جایگزین نماید تا به زعم خود بتواند به راحتی جواز صعود تیمش به لیگ برتر ایران را امضا کند.
اما تا پایان هفته ی پنجم لیگ، جدول رده بندی مسابقات خلاف این خواسته را نشان می دهد، چرا که تیم مس رفسنجان با مدیریت مدیر نام آشنای عرصه ی ورزش استان علی زینلی و مربی گری وینگوبگوویچ با کسب چهار پیروزی و یک تساوی مقتدرانه در صدر جدول رده بندی قرار گرفته و مس کرمان با 5 امتیاز از یک پیروزی و دو تساوی و دو شکست در رتبه های انتهایی جدول جا خوش کرده تا هواداران کرمانی را از صعود مقتدرانه مایوس نماید!
هر چند هنوز تا انتهای رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور راه درازی در پیش روی است و قضاوت در مورد تیم های مدعی صعود، نمی تواند قضاوتی منطقی و قطعی باشد، اما تا همین جای لیگ نیز تیم فوتبال مس رفسنجان فراتر از حد انتظار ظاهر شده است و بعید می دانم که حتی خوشبین ترین هوادار فوتبال رفسنجان نیز می توانست چنین نتایجی را برای این تیم رفسنجانی متصور باشد و بدبین ترین هوادار فوتبال کرمانی نیز باور نمی کرد که جایگاه تیم محبوبشان جایگاه کنونی باشد.
به منظور آشنایی بیش تر با عملکرد، اهداف، برنامه ها و استراتژی باشگاه صنعت مس رفسنجان به سراغ علی زینلی مدیر محبوب، بومی و با انگیزه این باشگاه رفتیم و در یک روز سرد پاییزی در دفتر باشگاه با وی به گفت و گو نشستیم.
خلاصه ای از فعالیت های باشگاه فرهنگی – ورزشی صنعت مس رفسنجان را تشریح بفرمایید؟
ما از سال 84 با خرید امتیاز تیم کارون خرمشهر در لیگ دسته دوم کشور به طور جدی وارد عرصه فوتبال شدیم و در همان سال به لیگ دسته اول فوتبال کشور صعود کردیم و هم اکنون در لیگ دسته اول فوتبال کشور حضوری آبرومندانه داریم که این مهم یک شبه به دست نیامده است و سختی های زیادی را متحمل شدیم و من در همین ابتدا از همه کسانی که برای این موفقیت ها تلاش کرده اند، سپاسگزارم و موفقیت خود را مدیون لطف خداوند و دعای خیر مردم و زحمات تمام دوستداران فوتبال شهرستان می دانیم.
ما روزهای سختی را سپری کردیم و در لیگ دسته دوم با کم ترین اشتباهات سعی نمودیم حرمت امتیازی که برایمان خریده شده بود را پاس بداریم و به لیگ دسته اول صعود کنیم و در لیگ دسته اول نیز سعی کردیم از حیثیت فوتبال استان دفاع کنیم و حتی می توانستیم به لیگ برتر هم صعود کنیم و در سالی که تراکتورسازی لیگ برتری شد ما با اختلاف اندکی از صعود باز ماندیم و در جام حذفی فوتبال کشور نیز همواره مدعی بودیم و غول کش جام حذفی لقب گرفتیم چرا که تیم های استقلال تهران، ملوان انزلی، مس کرمان را حذف کردیم و در مرحله ی بعد با ناداوری در برابر صبا مغلوب شدیم و از صعود به مرحله نیم نهایی باز ماندیم.
در کنار فعالیت های ورزشی هیچ گاه از بحث فرهنگی هم غافل نبوده ایم.
البته قدمت باشگاه مس رفسنجان به سال 1352 باز می گردد که توسط عده ای از مهندسان شرکت ملی صنایع مس ایران فعالیت خود را آغاز کرده است و قراردادهای آن زمان هنوز موجود است. بعد از انقلاب برای مدتی فعالیت این باشگاه متوقف شد و از سال 74 هم زمان با تشکیل باشگاه مس کرمان، فعالیت مجدد خود را از سر گرفتیم.
در مباحث فرهنگی طی این سالها در تمام صحنه های انقلاب و نظام حضوری پررنگ داشتیم و توانستیم رتبه اول فرهنگی فوتبال کشور در بین تیم های لیگ برتر و لیگ دسته اول را به خود اختصاص دهیم و بنده نیز به عنوان مدیرعامل اخلاق در سال 90 معرفی شدم و کم ترین مشکل را در کمیته انضباطی داشته ایم و همین روند را ادامه خواهیم داد و توجه به اخلاق و فرهنگ اولویت اصلی ما خواهد بود. فعالیت های باشگاه در رشته های فوتبال، فوتسال، وزنه برداری و بسکتبال در حال حاضر در حال انجام است و در گذشته کاراته و فوتبال ساحلی را نیز پوشش می دادیم که به دلیل برخی از مشکلات اقتصادی این دو رشته تعطیل شد.
در رشته فوتبال در تمامی رده های سنی، باشگاه مس رفسنجان حضور فعالی دارد و تیم های نونهالان، جوانان و امید در بالاترین سطح فوتبال کشور لیگ برتر حضور دارند و نوجوانان نیز در لیگ مناطق فوتبال کشور توپ می زنند و از همه مهم تر این که 99 درصد تیم های پایه باشگاه مس رفسنجان بازیکنان صد درصدی بومی و رفسنجانی دارند.
تیم فوتسال آقایان نیز در لیگ دسته دوم کشور فعالیت می کند و فوتسال بانوان در لیگ دسته اول فوتسال کشور فعالیت می کند و تیم بسکتبال آقایان نیز با بازیکنان بومی رفسنجانی در لیگ دسته دوم کشور توپ می زند.
در رشته ی وزنه برداری نیز در رده سنی جوانان و بزرگسالان هر دو تیم در سطح اول کشور حضور دارند و از مهم ترین افتخارات ما، صعود پورمیرزایی نایب قهرمان مسابقات پاراآسیایی است و وزنه برداران خوب ما همچون سعید اکبری و اکبر غفوری نیز در سطح کشور مطرح هستند.
دلایل جذب وینگوبگوویچ پس از جدایی از تیم مس کرمان چه بود!؟
آقای وینگوبگوویچ گزینه ی اول ما بود و با توجه به مشکلات مالی که در ابتدای فصل داشتیم، صبر کردیم که در همین ایام باشگاه مس کرمان با مشورت با بنده نام ایشان را مطرح کردند و پس از آن آقای نژاد زمانی تغییر و تحولاتی انجام دادند و با توجه به قرارداد بگوویچ با باشگاه مس کرمان، توافق کردیم که وی به رفسنجان برگردد و یک سال قبل نیز مربی ما بود و با باشگاه مس رفسنجان آشنایی داشت و با کمال میل مربی گری ما را پذیرفت که با توجه به شناختی که از وی داریم، مطمئن هستم جوانان شایسته ای از فوتبال رفسنجان به فوتبال کشور معرفی خواهند شد و براساس بودجه ای که داشتیم، ضریب اشتباهات خود در زمینه ی انتخاب بازیکن را پایین آوردیم و تیم را با 20 بازیکن بستیم و 6 بازیکن سهمیه امید نیز داریم که از این تعداد 13 بازیکن بومی رفسنجان هستند.
دلایل موفقیت و صدرنشینی مس رفسنجان را در چه می بینید!؟
در وهله اول این موفقیت را لطف و توکل به خداوند و عزت خود را مدیون الطاف باری تعالی می دانم، اما تلاش های زیادی نیز  انجام داده ایم، مسابقات تدارکاتی خوبی داشتیم، بازیکنان گمنام و با انگیزه ای جذب کردیم و همه برای سربلندی، وفاق و موفقیت تیم تلاش می کنند و به معنای واقعی تیم هستیم.
زحمات کادر فنی و بازیکنان نیز راه موفقیت ما را هموارتر کرد و البته معتقدم هنوز چیزی به دست نیاورده ایم و هنوز 17 دوره فینال را در پیش روی  داریم و در وهله ی اول برای بقا در لیگ دسته اول می جنگیم و سپس به صعود فکر می کنیم و امیدواریم بتوانیم دل مردمان دیار کریمان و سرزمین طلای سبز و سرخ ایران، دیار فاتحان اروند را شاد نماییم.
 این موفقیت ها حاصل نمی شد مگر با تلاش و توکل به خداوند و مساعدت مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران و مسوولان و مدیران شهر رفسنجان و حمایت هواداران و رسانه های رفسنجانی و کرمانی که از همه عزیزان کمال تشکر را دارم.
تا چه حد به صعود امیدوار هستید!؟
 در گروه دوم که تیم ما قرار دارد، حداقل 6 تیم مدعی صعود به لیگ برتر هستند و کار دشواری برای صعود پیش روی ما قرار دارد، اما عرض کردم به فضل خداوند امیدوار هستیم و نهایت تلاش خود را انجام می دهیم تا همچون گذشته نماینده شایسته ای برای فوتبال استان و رفسنجان باشیم.
با توجه به صدرنشینی تیم مس رفسنجان، آیا بازی های تیم شما از سیمای مرکز استان به صورت زنده پخش خواهند شد!؟
تا این لحظه که بازی های ما و حتی مس کرمان و گل گهر از شبکه استانی پخش نشده، اما در سال های قبل مدیر محترم صدا و سیما به باشگاه ما لطف داشتند و چند بازی ما به ویژه جام حذفی پخش شد و من همین جا از ایشان درخواست دارم با توجه به تمام محدودیت هایی که وجود دارد به منظور احترام به مخاطبان گسترده فوتبال در استان و استفاده از این بستر جهت انجام کارهای فرهنگی استدعا داریم در صورت امکان توجه ویژه ای به تیم های استان داشته باشند و بازی ها را به صورت زنده پخش نمایند.
استراتژی باشگاه مس رفسنجان درآینده چه خواهد بود!؟
هدف باشگاه کشف، شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان سرزمین رفسنجان است و امیدواریم تیم های ما در لیگ مختلف مدعی و صدرنشین باشند. من نمی خواهم موفقیت های باشگاه را به نام یک نفر ثبت کنم و دوستانی هستند که زحماتشان کم تر دیده می شود و در زمینه فرهنگی هم که عرض کردم اولویت اصلی ما فرهنگ و مسائل اجتماعی است.
در همین زمینه در پی تدارک انجام دیداری دوستانه و خیرخواهانه در راستای کمک به بیماران سرطانی با تیم اصحاب رسانه (یاران عادل فردوسی پور) در آینده نزدیک در شهر رفسنجان هستیم که عواید این بازی به طور کامل به بیماران سرطانی اختصاص داده خواهد شد.
حرف و صحبت پایانی!؟
در پایان وظیفه خود می دانم که از همه کسانی که در راستای اعتلای ورزش شرکت ملی صنایع مس ایران تلاش می کنند به ویژه مدیرعامل معزز شرکت جناب آقای مراد علیزاده و اعضای کمیته راهبردی ورزش به ویژه مشاوره محترم مدیرعامل و دبیر این کمیته جناب مرتضی دلاوری پاریزی، معاونان شرکت، استاندار و فرماندار، امام جمعه و مسوولان نظامی و انتظامی شهرستان، ریاست هیات فوتبال استان، مدیرکل ورزش و جوانان استان، رییس ورزش و جوانان شهرستان و مدیرعامل موسسه صندوق بازنشستگی مس، اعضای هیات مدیره باشگاه مس رفسنجان آقایان میرافضلی و مهندس محمدی، اعضای هیات امنای باشگاه، پرسنل و کادر فنی باشگاه و حمایت های جناب آقای نژاد زمانی و تمامی هواداران خونگرم رفسنجانی تقدیر و تشکر نمایم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید