پیوند ها:

پیام هوادار

 

 

 

گلزنان مس

بازیکنان گل
حمید گلزاری        13
مهرداد رضایی 5
محسن آذرباد 5
مهرداد آوخ 5
علی پورمحمد 5
عیسی پرتو 4
محمد پورمحمد 3
فرشید پاداش 3
بهروز افشار 2
محسن طرحانی 2
وحید فارغ 1
سید محمد مهری 1
حجت اسلامی 1
فرزاد محمدی-بازیکن نیم فصل اول 4

مس رفسنجان یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، نتایج تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان در هفته‌های ابتدایی لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور موجب شد تا ‌بار دیگر هواداران و علاقه‌مندان به این تیم شهرستانی یاد و خاطرات روزهایی طلایی این باشگاه در رقابت‌های چند سال قبل لیگ دسته اول را در ذهنشان مرور کنند و در حسرت تکرار دوباره آن روزها باشند.

اما به یک‌باره روند نتایج این تیم تغییر می‌کند تا تیمی که از ابتدای فصل و تا پیش از آغاز مسابقات به عنوان یکی از گزینه‌های مدعی این گروه مطرح شده بود از خواب غفلت بیدار شده و سیر صعودی به خود گیرد.

علی زینلی مدیر‌عامل باشگاه مس رفسنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس پیرامون مسائل تیم فوتبال مس رفسنجان سخن گفت‌.

فارس: آقای زینلی از آخرین وضعیت تیم فوتبال مس رفسنجان‌ صحبت کنید.

خداوند را شاکریم تیمی که تا هفته‌های میانی دور رفت مسابقات در رده‌های پایین جدول حضور داشت، توانست با بیداری و تلاش بازیکنان و اعضای کادر فنی نتایجی در خور شأن نام مس رفسنجان کسب‌ و در نیم فصل اول رقابت‌ها جایگاه چهارمی جدول را از آن خود کند.

تیم از نظر روحی و روانی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد و بازیکنان با استراحت و پشت سر گذاشتن تعطیلات بار دیگر در تمرینات آماده‌سازی تیم حضور یافته‌اند.

قصد داریم از روز پنجشنبه 29 آذر ماه جاری به مدت پنج روز اردوی آماده‌سازی خود را در شهر سرچشمه برپا کنیم تا علاوه بر حضور همه بازیکنان و اعضای تیم در کنار یکدیگر‌، ‌تمرینات منظمی را در این شهر داشته باشم.

فارس: با توجه به وضعیت تیم در جدول، برنامه شما برای دور برگشت مسابقات چیست.

‌تمام هدف ما از همان نخستین روز شکل‌گیری این تیم موفقیت فوتبال شهرستان رفسنجان و استان بوده است، البته در هفته‌های ابتدایی ‌دور رفت شروع خوبی نداشتیم و این موضوع موجب تحت فشار قرار گرفتن ما تا چند هفته از مسابقات شده بود.

شخصا به این تیم‌، اعضای کادر فنی و بازیکنانش اعتقاد داشتم و می‌دانستیم برخی عوامل‌ مانند عدم هماهنگی بازیکنان در تعدادی از پست‌ها و همچنین مسائل فنی و اشتباهات داوری عرصه را برای موفقیت ما تنگ کرده است.

اما هیچ‌گاه امید و اعتمادی که نسبت به تیمم داشتم را از دست ندادم و با توجه به نتایجی که در چند هفته پایانی رقابت‌ها کسب کردیم، توانستیم شرایطی را ایجاد کنیم که در دور برگشت مسابقات در کورس رقابت با تیم‌های بالای جدولی به دنبال قرار گرفتن در جمع مدعیان صعود از این گروه از مسابقات باشیم.

فارس: پس از گذشت چند هفته از مسابقات شایعات زیادی مبنی بر‌ اولتیماتوم از سوی شما و هیئت مدیره باشگاه به بگوویچ مطرح شده بود، این شایعات درست در زمانی ایجاد شد که وینگوو با مس نتایج خوبی نمی‌گرفت.

من در مصاحبه‌های قبلی خود‌ این مسئله را به طور کامل رد کردم، ما به وینگوو و توانایی فنی وی اعتقاد داریم و برای موفقیت در این مسیر بر روی توانایی‌های این مربی حساب جداگانه‌ای را باز کرده‌ایم.

اصل ماجرا هنگامی اتفاق افتاد که ما در چند هفته نخست مسابقات اصلا نتوانستیم در حد و اندازه‌های خود ظاهر شویم، در نقل و انتقالات تلاش زیادی داشتیم تا تیمی را آماده حضور در مسابقات کنیم که بیش از هر چیز دفاع از حیثیت فوتبال استان کرمان و شهر رفسنجان در اولویت کاری‌اش باشد.

این مسئله موجب شد تا ما نتوانیم از مواضع قبلی خود کوتاه بیاییم و با توجه به روند نتایج تیم‌، ‌وی و دستیارانش را به باشگاه فراخواندیم تا برای حل این مشکلات تدبیری اتخاذ کنند.

این شایعات نیز برای همه تیم‌هایی که ‌در نتیجه‌گیری موفق نیستند در همین مقطع درست می‌شود، دقیقا هنگامی که یک تیم نتیجه نمی‌گیرد، خیلی‌ها حاشیه‌سازی می‌کنند تا به مقاصد خود برسند.

فارس: با این تفاسیر شما چه راه‌کارهایی را برای موفقیت تیم مس در دور برگشت مد‌نظر قرار داده‌اید‌.

دور برگشت مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور همیشه جذاب‌تر از دور رفت این رقابت‌ها بوده است، اکثر تیم‌ها از یکدیگر شناخت بیشتری به دست آورده‌اند.

البته تیم‌های بالای جدولی بیشتر از سایر تیم‌ها به دنبال افزایش امتیازات خود هستند و طبیعی است که ما هم بنا به شرایط تیم در جدول به دنبال رقابت با حریفان خود در صدر جدول باشیم.

یکی از نکات حائز اهمیت برای بازیکنان و کادر فنی ما، اختلاف اندک امتیاز‌ تیم‌ها است، ما ‌اگر هدفمان قرار گرفتن در جمع مدعیان است باید از همین هفته‌های ابتدایی تنها به فکر برتری برابر رقیبان خود باشیم.

در این بین نیازمند حمایت همه جانبه هواداران و مسئولان ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران هستیم‌.

فارس: مهلت نقل و انتقالات لیگ دسته اول فوتبال کشور تا چه تاریخی است‌.

مهلت نقل و انتقالات تا چهارم دی ماه است، ما به دنبال جذب یکی دو بازیکن هستیم و تا‌کنون نیز وینگوو در برخی نقاط زمین با اعلام نیاز جذب یکی دو بازیکن از باشگاه درخواست تقویت تیم را داشته است.

امیدوارم بتوانیم با رفع این خلأ‌ها شرایط را برای تقویت تیم در دور برگشت مسابقات و کسب امتیازات بیشتر فراهم کنیم، البته ‌با حمایت مسئولان و مدیران ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران‌ تا بتوان با اختصاص بودجه‌ای به باشگاه علاوه بر تقویت روحی بازیکنان و اعضای کادر فنی‌ با جذب چند بازیکن به ترمیم نقاط ضعف پرداخت.

فارس:‌ ساخت ورزشگاه اختصاصی مس رفسنجان که از چند سال قبل آغاز شده تا چه میزان پیشرفت کار حاصل شده است.

کاسه اصلی ورزشگاه شهدای مس رفسنجان بیش از 50 تا 55 درصد پیشرفت داشته است، به نظر من تورم و مشکلات مالی مانع تسریع در عملیات احداث‌ این ورزشگاه شده است.

فاز دوم یعنی احداث زمین چمن مصنوعی‌ حدود یک سال از احداث آن سپری شده ‌است‌ و ما اکنون به دنبال ایجاد پلکان در اطراف این زمین چمن به تعداد 3 هزار نفر هستیم.

عملیات ساخت رختکن‌های این مجموعه تا 80 درصد پیشرفت داشته است و اکنون تمام بازی‌های تیم‌های پایه مس رفسنجان در این زمین چمن مصنوعی برگزار می‌شود.

سال آینده تیم بزرگسالان نیز می‌تواند مسابقات خود را در این زمین برگزار کند‌.

فارس: تیم شما در دور برگشت مسابقات چند دیدار حساس خود را در خانه میزبانی می‌کند و به طور قطع شما باید برای کسب امتیازات لازم از این مسابقات تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنید در واقع می‌توان شاهراه اصلی صعود به لیگ برتر را در برتری این چند دیدار حساس خانگی‌ دنبال کرد.

این مسئله مهمی است، البته می‌توان از دیدگاه دیگر این مهم را یک شانس خوب نیز ارزیابی کرد، ما در دور برگشت مسابقات در حالی به مصاف تیم‌های پاس همدان، پیکان، ایران جوان بوشهر، نفت مسجد سلیمان‌، آلومینیوم هرمزگان می‌رویم که برتری در این مسابقات می‌تواند به تنهایی حکم صعود مس را به بالای جدول و حضور در جمع تیم‌های اول و دوم جدول امضا کند.

البته این مسئله نیازمند یک خرد جمعی است،‌ مس رفسنجان در دور برگشت مسابقات نباید تنها گذشته شود، ما نیازمند حمایت همه دستگاه‌های استان هستیم تا با روحیه بالا گام به مسابقات گذاریم.

امیدوارم هواداران خونگرم رفسنجانی نیز در دور برگشت مسابقات در کنار تیم ‌حضور داشته باشند تا بتوانیم آنها را خوشحال کنیم.

فارس: نقش رسانه‌ها نیز نباید نادیده گرفته شود، شما می‌توانید با تعامل هر چه بیشتر با جامعه رسانه نقش حمایتی رسانه‌ها را از تیم مس رفسنجان در استان کرمان و حتی در سطح کشور ببینید.

من منکر نقش تاثیر‌گذار رسانه‌ها در افکار عمومی نیستم، رسانه‌ها نقش بزرگی در انتقال اخبار و افکار دارند، یک رسانه نیز در این بین می‌تواند دقیقا نقش یار دوازدهم را برای تیم ما و استان کرمان داشته باشد.

از همه اهالی ورزش و به ویژه ورزشی‌نویسان استان کرمان تقاضا می‌کنم، نگاه حمایتی خود را از مس رفسنجان برنداشته و در دور برگشت رقابت‌ها با توجه به در نظر گرفتن نگاه فرا شهرستانی از نماینده استان کرمان در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور حمایت بیشتری کنند.

برای همین منظور ما در سال جاری با ایجاد ساختار مناسبی در روابط عمومی خود و ایجاد یک سایت خبری مناسب تلاش کردیم تا دوره جدیدی از ارتباطات با رسانه‌ها را در باشگاه مس رفسنجان آغاز کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید