پیوند ها:

پیام هوادار

 

 

 

گلزنان مس

بازیکنان گل
حمید گلزاری        9
مهرداد رضایی 5
مهرداد آوخ 4
محسن آذرباد 4
علی پورمحمد 3
عیسی پرتو 3
فرشید پاداش 2
بهروز افشار 1
وحید فارغ 1
محمد پورمحمد 1
سید محمد مهری 1
حجت اسلامی 1
محسن طرحانی 1
فرزاد محمدی-بازیکن نیم فصل اول 4

محمودی نیا:برای لیگ برتری شدن برنامه سه ساله داریم

محمودی نیا، مدیر عامل باشگاه مس رفسنجان :برای لیگ برتری شدن برنامه سه ساله داریم

باشگاه در بخش آکادمی عملکرد خوبی از گذشته تا به حال داشته و با توجه به اهمیت موضوع توسعه فوتبال پایه، باید گفت این موضوع وظیفه و تکلیف ما را برای شناسایی و فراهم سازی بستر لازم برای ورود نخبگان به تیم بزرگسالان سخت تر می کند.در خصوص نتیجه گرا بودن فوتبال باید گفت، مدیریت باشگاهی با سایر بخش های مدیریت ورزشی متفاوت است ، گاهی اوقات حواشی و مطالبات زیادی در محیط و اطراف یک باشگاه ورزشی وجود دارد و برخی اوقات نتایج یک تیم باعث می شود تا  از رسیدن به هدفت محروم شوی

 تا زمانی که در این باشگاه مسئولیت داشته باشم از از علی سامره حمایت می کنم و پای او می مانم ، چراکه اعتقاد دارم او توانایی و لیاقت مربی بزرگ شدن را دارد

 می توان به جرات از محمود محمودی نیا به عنوان فوتبالی ترین مدیر عامل تیم های استان کرمانی حاضر در لیگ دسته اول فوتبال یاد کرد. محمودی نیا که روزگاری خود به عنوان مربی و سرمربی در مس رفسنجان فعالیت داشته است، اکنون به عنوان مدیر عامل بالاترین مقام اجرایی مسی ها رفسنجان را بر عهده گرفته . با وی در خصوص مسائل مختلفی پیرامون این تیم صحبت کرده ایم .

 آقای محمودی نیا، در ابتدا از شرایط تیم مس رفسنجان صحبت کنید، برای بهبود وضعیت تیم  چه برنامه ای دارید ؟تیم مس رفسنجان، پس از پایان دور رفت مسابقات وچند روز استراحت، تمرینات آماده سازی خود را در رفسنجان از سر گرفت و سپس برای برپایی اردویی راهی بندرعباس شد. دراین اردو که هفت روز به طول انجامید، کادرفنی ما برنامه های آمادگی جسمانی و تاکتیکی را برای بهبود وضعیت تیم در دستور کار خود قرار داد و تصور می کنم این اردو هم به لحاظ فنی و هم از نظر روحی و روانی در تغییر شرایط تیم ما اثر گذار بود .

باید گفت همیشه دور برگشت مسابقات از حساسیت بالاتری در مقایسه با دور رفت برخوردار است ، تیم های بالای جدولی به دنبال تثبیت موقعیت خود در جدول و تیم های انتهای جدول نیز در پی یافتن راهی برای فرار از منطقه خطر هستند . همه این موارد موجب شده بود تا در زمان نقل و انتقالات با جذب دو بازیکن تیم را تقویت کنیم .

مس رفسنجان در دور برگشت عملکرد رضایت بخشی داشته است .

خوشبختانه اهداف و برنامه های ما برای شروع خوب در دور برگشت مسابقات محقق شده و تیم با یک پیروزی و یک تساوی عملکرد قابل قبولی داشته است .

با توجه به شناخت و اشراف شما از فوتبال و اتفاقات آن، پیش بینی شما نسبت به تیم مس رفسنجان و سرمربی این تیم که از سرمایه های فوتبال این استان است، چگونه است ؟

باشگاه از همان ابتدا و پیش از شروع فصل تلاش زیادی برای بستن یک تیم خوب و هماهنگ داشت و در حال حاضر با توجه به آرامشی که بر تیم حاکم شده و رفاقت و همدلی موجود در تیم ، تصور می کنم بتوانیم در دور برگشت نتایج بهتری کسب کنیم . تیم ما تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه است و برای کسب موفقیت باید به این تیم زمان داد .

در خصوص علی سامره هم باید بگویم، ما به وی ایمان داریم،علی دانش ، هوش و مدیریت بالایی دارد، وی باید در سال های پیش رو فاکتور تجربه را به اندوخته هایش اضافه کند، ما در دور رفت مسابقات بدشانس بودیم، اما با همه این اتفاقات در نیم فصل دوم با تلاش و تمرکز بیشتر به دنبال جبران برخی نتایج دور رفت هستیم و تصور می کنم دور برگشت مس رفسنجان نتایج بهتری کسب می کند .

شما پیش از این برای  موفقیت و حضور مس رفسنجان در لیگ برتر از برنامه زمان بندی شده 3 ساله صحبت کرده بودید . آیا با وضعیت حاکم بر فوتبال ایران و نتیجه گرا شدن این فوتبال فضا و زمان لازم را برای اجرای این نوع تفکر در اختیار دارید؟

از همان نخستین روزی که مسئولیت مدیرعاملی باشگاه مس رفسنجان را برعهده گرفتم،این موضوع را مطرح کردم، چراکه اعتقاد دارم برای لیگ برتری شدن باید همه شرایط محیا باشد .

هدف ما در سال جاری حضور در یکی از جایگاه های اول تا هفتم جدول است و در سال دوم می خواهیم بین تیم های اول تا چهارم باشیم . البته این هدف گذاری موجب نمی شود تا ما از تلاش کردن نا امید شویم. باشگاه مس رفسنجان حالا به یک بلوغ فکری و تجربی خوب دست یافته و ما می خواهیم با درس گرفتن از تجربیات گذشته در لیگ 98 -99 راهی لیگ برتر فوتبال ایران شویم.

من اززمان حضور تیم در لیگ دسته سه در کنار این تیم بوده ام، واز همه مسائل پیرامون تیم شناخت دارم، امیدوارم با استفاده از همه تجارب سال های اخیر بتوانیم راهی لیگ برتر فوتبال شویم .

باید بگویم هدف گذاری ما بشکلی است که تیم ما در سال سوم بایستی با کمترین میزان اشتباه و خطا بتواند راهی لیگ برتر شود و امیدواریم این مهم با حضور علی سامره بر روی نیمکت تیم به عنوان سرمربی و مجموعه و عوامل باشگاه و بازیکنان پدید آید .خوشبختانه مسئولان مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران نیز با این رویکرد و سیاست گذاری موافق هستند و با توجه به اهمیت فراهم بودن زیر ساخت ها برای حضور در لیگ برتر، باید گفت شهر رفسنجان به لحاظ امکانات هتلینگ و فرودگاهی در شرایط خوبی قرار دارد و اخیرا یک هتل خوب در این شهر افتتاح شده است .در خصوص ورزشگاه نیز باید گفت استادیوم شهدای مس در شهر رفسنجان با ظرفیت 10 هزار نفر طی دو سال آینده به بهره برداری می رسد . در حال حاضر روزانه 3 تا 4 پرواز از فرودگاه شهر رفسنجان انجام می شود .اما در خصوص نتیجه گرا بودن فوتبال باید گفت، مدیریت باشگاهی با سایر بخش های مدیریت ورزشی متفاوت است ، گاهی اوقات حواشی و مطالبات زیادی در محیط و اطراف یک باشگاه ورزشی وجود دارد و برخی اوقات نتایج یک تیم باعث می شود تا  از رسیدن به هدفت محروم شوی !

شما به تازگی به عضویت سازمان لیگ فوتبال ایران در آمده اید . در این خصوص چه صحبتی دارید ؟

امیدوارم حضورم در مجمع سازمان لیگ فوتبال ایران بتواند به سود فوتبال استان کرمان و دو باشگاه مس رفسنجان و کرمان شود .

باشگاه به جز فوتبال در چه رشته های فعالیت دارد ؟

باشگاه مس رفسنجان به جز تیمداری در لیگ دسته اول فوتبال ایران، در لیگ برتر فوتسال بانوان نیز تیمداری می کند. البته ما در رده های سنی فوتبال نیز فعالیت زیادی داریم و حدود 11 تیم را در رشته های فوتبال و فوتسال تحت حمایت خود داریم . باید گفت حضور تیم فوتبال مس رفسنجان در لیگ دسته اول فوتبال ایران موجب توسعه فوتبال پایه در رفسنجان و استان کرمان شده است .

در حال حاضر تیم های نونهالان و نوجوانان ما در لیگ های برتر کشور حضور دارند، تیم جوانان ما در لیگ دسته اول کشور به عنوان مدعی صعود در راه لیگ برتر است و تیم فوتبال امید باشگاه مس رفسنجان نیز در لیگ برتر امیدهای کشور در بین 12 تیم صاحب جایگاه 5 جدول است .

خوشبختانه باشگاه در بخش آکادمی عملکرد خوبی از گذشته تا به حال داشته و با توجه به اهمیت موضوع توسعه فوتبال پایه، باید گفت این موضوع وظیفه و تکلیف ما را برای شناسایی و فراهم سازی بستر لازم برای ورود نخبگان به تیم بزرگسالان سخت تر می کند.

فوتسال بانوان مس رفسنجان، سال گذشته قهرمان دسته اول کشور شد و در سالجاری نیز در جایگاه پنجمی جدول قرار دارد. به جز این دو رشته باشگاه در رشته های دیگری تیمداری نمی کند ، اما باشگاه در نقش یک حامی از تیم ها و رشته های ورزشی رفسنجان حمایت می کند .برای نمونه ما از تیم نوجوانان کاراته رفسنجان که در لیگ جوانه های کشور عنوان نایب قهرمانی را بدست آوردند حمایت کردیم .

علی سامره یکی از برند های فوتبال رفسنجان و استان است ،از این سرمایه تا کجا حمایت می کنید ؟

علی مربی با هوشی است ، او می تواند در بین مربیان بزرگ فوتبال ایران باشد ، بنده تا زمانی که در این باشگاه مسئولیت داشته باشم از از علی سامره حمایت می کنم و پای او می مانم ، چراکه اعتقاد دارم او توانایی و لیاقت مربی بزرگ شدن را دارد .

 صحبت پایانی  

برای موفقیت در فوتبال باید یک کار گروهی انجام داد . از مسئولان شرکت ملی صنایع مس گرفته ، تا مسئولان یک شهر و اهالی ورزش و هواداران و رسانه ها ، همه باید در یک راستا حرکت کنند و با حمایت و پوشش یک دیگر برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند، من اعتقاد دارم اداره کل ورزش و جوانان ، باشگاه مس رفسنجان و کرمان و هیات فوتبال باید در کنار یکدیگر باشند تا فوتبال استان صاحب موفقیت شود در غیر این صورت شاید هرگز به هدفمان نرسیم . لذا تقاضا دارم با پرهیز از پرداختن به حواشی و با همدلی و اتحاد از سرمایه های فوتبال استان ، امثال احمد نخعی ها ، علی سامره ها و علی علیزاده ها حمایت کنیم .

منبع : نشریه کارمانیا(عباس آقا ملایی)

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید